Национална асоциация на децата с диабет
Пациентски организации

Цели на Асоциацията:
1. Осигуряване на ефективен достъп на всяко дете до качествено образование, професионално ориентиране и подготовка.
2. Организиране на културни и спортни занимания, летни лагери, съобразени с условията и режима на децата с диабет.
3. Осигуряване на консултации с лекари-специалисти, социални работници, юристи, психолози и др.
4. Защитаване правото на родителите на достъп до информация относно заболяването на детето им и възможностите за лечение и рехабилитация.
5. Защитаване правата на децата с диабет да растат в семейна среда с адекватно социално подпомагане на родителите и осигуряване на подкрепа относно социални дейности и услуги.
6. Съдействие за изграждане на регистри на децата с диабет.
7. Спомага за информираността и знанието на различни правителствени и неправителствени организации за потребностите на децата с диабет.
8. Въвеждане на по-добра координация в дейността на държавните институции, местната власт и гражданското общество в България.
9. Разработване на учебна програма, с помощта на Медицински колеж – гр. Пловдив за обучаване на медицински сестри в направление "Детска ендокринология".
- Ежемесечни срещи с родители на деца с диабет за вземане на решения по различни въпроси, отнасящи се до заболяването.
- Срещи на семейства с детски ендокринолози.
- Срещи на децата с публични личности (Христо Стоичков и Боян Петров).
- Зимни и летни лагери под контрола на лекари от СБАЛДБ – Клиника по ендокринология, гр. София и студенти от специалност "Медицинска сестра" в Медицински колеж, гр. Пловдив.
- Орагнизиране на игри и забавления за децата по различни празнични поводи.
Телефон: 032 580873; 0889 182697
E-mail: nadd.2006@abv.bg
Свързани продукти
ВИРУМИНИ ФИЛТЪР * 120
КСИЛИТОЛ - БРЕЗОВА ЗАХАР 200 гр. ЗДРАВНИЦА
СИСТЕМА WELLION SENSOR ЗА НЕПРЕКЪСНАТ МОНИТОРИНГ НА КРЪВНАТА ЗАХАР - ТРАНСМИТЕР * 1 + СЕНЗОР * 3
Безплатна доставка за България!ТЕСТ ЛЕНТИ ЗА АКУ - ЧЕК АКТИВ * 50
ИНСУЛИНОВА ИГЛА MEDFINE PLUS 4 мм * 100 бр.
ТЕСТ ЛЕНТИ ЗА АПАРАТ ЗА КРЪВНА ЗАХАР КОНТУР ПЛЮС * 50
Свързани статии
- Как да свалим нивата на кръвна захар без лекарства
- Лечение на инсулинова резистентност: лекарства, добавки и хранене
- Д-р Иванка Иванова Кьолиева
- Диета № 9 - при диабет
- Инсулин и HOMA-индекс
- д-р Катя Асенова Гинева-Попова
- Повишена кръвна захар сутрин
- E11 Неинсулинозависим захарен диабет
- ACE инхибитори
- Домашни средства срещу цистит при деца
Коментари към Национална асоциация на децата с диабет