Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Справочник Здравни заведения София град

Медицински център за човешка репродукция и асистирано оплождане "Технобиос"

от 19 дек 2014г., обновено на 28 окт 2021г.
Медицински център за човешка репродукция и асистирано оплождане "Технобиос" - изображение
  • Инфо
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Коментари
Свързаност

Населено място: София град

Адрес: гр. София, ж.к. "Западен парк", ул. "Суходолска" № 2, бл. 72, вх. А, ет. 1 и 2

Телефон: 02 920 6567; 0878202627

E-mail: minkoevrev@gmail.com

Още информация:

 

Медицински център за човешка репродукция и асистирано оплождане "Технобиос" стартира своята дейност през 2001 година в столицата.

В Центъра се осъществява комплексна диагностика за лечение на безплодие чрез инвитро оплождане и трансфер на зародиши, вътрематочни инсеминации с "инвитро" обработени сперматозоиди, ИКСИ оплождане и неговите модификации (микроинжектиране на сперматозоид в яйцеклетката).

В "Технобиос" работят висококвалифицирани специалисти, които са и университетски преподаватели с научни титли, звания и специализации в чужбина. 

Екипът разполага със съвременна ехографска техника и извършва пълен набор от биологични, серологични и други видове изследвания. Правят се тестове за спермален анализ и различни видове спермоцитограми. Целта е да се осигурят високи стандарти при диагностиката и лечението на различните форми на човешко безплодие (при мъжа и жената).

Индивидуалното отношение към всеки пациент е водещо. Крайните решения за назначаване на терапия и извършване на дадена процедура се вземат след множество консултации и обсъждания с безплодната двойка.

В здравното заведение се осъществяват:

  • дейности по набиране, консултиране и назначаване на потенциални донори на яйцеклетки;
  • съхраняване на сперматозоиди, зиготи и предимплантационни ембриони;
  • асистирана репродукция, използване на човешки яйцеклетки, сперматозоиди, зиготи и предимплантационни ембриони.

В медицинския център се провежда научноизследователска (свързана с асистирана репродукция) и образователна дейност (обучение на кадри).

"Технобиос" е реконструиран съгласно европейските изисквания център и е оборудван с висок клас апаратура от Германия и Япония.

Структура

В структурата на центъра за асистирано оплождане влизат:

  • ехографска манипулационна;
  • гинекологичен сектор;
  • отделна лаборатория по асистирана репродукция;
  • зали за възстановяване и наблюдение;
  • стая за получаване на мъжки гамети, криобанка и др.

Основни дейности

В здравното заведение се прилагат техники за лечение на безплодие според водещите световни стандарти. Осъществява се:

  • Контролиране и предизвикване на овулация в съчетание с програмирани сношения (при наличие на проходими фалопиеви тръби и леки отклонения в овулацията или спермограмата).
  • Извършване на вътрематочни инсеминации с капацитирани (обработени чрез различни методи) сперматозоиди при естествена или контролирана овулация.
  • Инвитро оплождане и връщане на човешките зародиши в матката на жената. Техниката се осъществява при непроходими или липсващи фалопиеви тръби и/или умерени до средно изразени отклонения от нормалните стойности на спермоцитограмите, както и при необяснено безплодие, наличие на спермоантитела и при някои форми на ендометриоза.
  • Лечение на тежки форми мъжко и имунологично обусловено безплодие чрез микрохирургичния метод ИКСИ (инжектиране на сперматозоид в яйцето) или неговите варианти MESA и TESE.
  • Провеждане на разнообразни микроманипулационни техники върху човешки полови клетки и ранни зародиши (биопсия на полярни телца, подпомагане на излюпването, ембриобиопсия и отстраняване на цитоплазмени фрагменти, трансфер на овоплазма и други).
Сигнал за неточна информация
Още по темата:
  • Медицински център Свети Иван Рилски ООД - гр. Тутракан Медицински център Свети Иван Рилски ООД - гр. Тутракан
  • Медицински център КИРМ "Света Елисавета", гр. Плевен Медицински център КИРМ "Света Елисавета", гр. Плевен
  • Инвитро клиника "New Life", гр. Пловдив Инвитро клиника "New Life", гр. Пловдив
  • Медицински център "Вяра", гр. София Медицински център "Вяра", гр. София
5.0/5 1 оценка

Коментари към Медицински център за човешка репродукция и асистирано оплождане "Технобиос"

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Медицински център за човешка репродукция и асистирано оплождане "Технобиос"
    www.framar.bg 
    на 18 May 2025 в 02:12
    Коментирайте "Медицински център за човешка репродукция и асистирано оплождане "Технобиос""

Свързани статии

  • Безплодие
  • Кога е късно да станеш майка
  • Откритие на капацитацията
  • Бременността след инвитро със замразен ембрион крие по-голям риск от високо кръвно налягане
  • Факти за ин-витро оплождането
  • Z31.2 Оплождане
  • Оплождане ин-витро на яйцеклетки след откриването на капацитацията
  • Финансово подпомагане на процедури и дейности по асистирана репродукция
  • История на ин-витро оплождането
  • Ин-витро оплождане при хамстери
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();

ЗДРАВЕН ФОРУМ ПО ТЕМАТА

Международен форум "Заедно срещу сколиозата" - 7 юни, 2025 година - София

преди 19 дни, 12 часа и 35 мин.

Ремонтни дейности София

преди 120 дни, 10 часа и 22 мин.
Всички

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Услуги в България на speedybook.pro

преди 1 дни, 14 часа и 17 мин.

Какво представлява прозяването

преди 6 дни, 5 часа и 17 мин.

Кои са летните фестивали, които ще посетите?

преди 6 дни, 5 часа и 28 мин.

Шалгам - сок от виолетов морков за детоксикация

преди 6 дни, 5 часа и 35 мин.
Всички

АНКЕТА

Прозрачна ли е благотворителността в България?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ПОУМОН ХИСТАМИН 30 СН

РУУФ РАТ КАПАН ЗА МИШКИ И ПЛЪХОВЕ С ЛЕПИЛО 18 / 13 см CATCHMASTER

НИВЕА СЪН PROTECT & MOISTURE ХИДРАТИРАЩ СЛЪНЦЕЗАЩИТЕН СПРЕЙ ПОМПА SPF50+ 270 мл

СОЛИНГЕН МАГНУМ КЛЕЩИ ЗА НОКТИ 003

ОРТОТЕХ ОРТО СОФТ РАЗДЕЛИТЕЛИ ЗА ПРЪСТИ ХАЛУКС ПРОТЕКТ

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

V08BA рентгеноконтрастни средства, съдържащи бариев сулфат

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 май 2025г. в 16:39:11

МАГНЕЗИЕВ БИСГЛИЦИНАТ капсули 200 мг * 120 НАТУРАЛ ФАКТОРС

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 май 2025г. в 16:27:52

V08BA рентгеноконтрастни средства, съдържащи бариев сулфат

Коментар на: Десислава Петрова от 16 май 2025г. в 16:20:59

МАГНЕЗИЕВ БИСГЛИЦИНАТ капсули 200 мг * 120 НАТУРАЛ ФАКТОРС

Коментар на: Петя Петкова от 16 май 2025г. в 15:53:33

НИЛАЦИД ГАСТРОГЕЛ саше * 20

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 май 2025г. в 15:24:57
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival